Jak wybrać plecak szkolny dla dziecka?
26
cze
0
copywriter CPGłówna
Jak wybrać plecak szkolny dla dziecka?

Zastanawiasz się jaki wybrać plecak dla swojego dziecka, żeby go chętnie nosiło? Zależy Ci także na ergonomii i odpowiednich funkcjonalnościach?

Przy zakupie plecaka szkolnego, niezależnie od jego przeznaczenia, warto się zastanowić nad kilkoma aspektami, dzięki którym możemy wybrać plecak idealny dla nas lub naszego dziecka.

Kupując plecaki szkolne, bierzemy pod uwagę przede wszystkim wiek dziecka, jego wzrost, wagę. Plecak do 3 klasy podstawówki nie musi być tak duży jak dla gimnazjalisty lub licealisty. Sprawdzajmy wymiary plecaków, ich pojemność, ciężar, zwracajmy uwagę na sugestie sprzedającego odnośnie grupy wiekowej dla danego modelu.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest budowa plecaka, ze szczególnym uwzględnieniem jego tylnej części. Nie chcemy, aby zawartość plecaka wżynała się w plecy dziecka. Szukajmy plecaków z usztywnionym, wyprofilowanym tyłem. Zadbajmy w ten sposób o zdrowy kręgosłup naszej pociechy. Ciekawym rozwiązaniem jest pas piersiowy i biodrowy, dzięki któremu masa plecaka rozkłada się bardziej równomiernie.

Weźmy także pod uwagę wielkość i rozkład komór i kieszeni. Jeśli dziecko ma problem z utrzymaniem porządku wewnątrz plecaka, lepiej wybrać plecak z dużą ilością przegród i kieszeni. Niektóre modele plecaków posiadają kieszenie-organizery – idealne miejsce na portfel, smartfon albo klucze. Kieszenie boczne z siatki świetnie sprawdzają się latem, dając szybki dostęp do napoju.


Nie bez znaczenia są materiały, z jakich wykonano plecak. Wybierajmy plecaki wykonane z trwałych, wysokiej jakości materiałów, najlepiej nieprzemakalnych. Obecność elementów odblaskowych natomiast zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Wzornictwo i estetyka plecaków są również istotne, jednak nie powinny przesłonić cech związanych z funkcjonalnością.

Leave your comment

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć