Jak wybrać plecak na kółkach? - poradnik
26
cze
0
copywriter CPGłówna
Jak wybrać plecak na kółkach? - poradnik

Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę wybierając plecak na kółkach? Przeczytaj poradnik, który napisaliśmy, aby rozwiązać ten problem.

Plecaki na kółkach to wciąż nowość na polskim rynku. Jeśli pierwszy raz kupujesz taki plecak dla swojej pociechy, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, wybierając tego typu szkolny bagaż.

Oczywiście najważniejsze są kółka. Znaczenie ma materiał z jakiego je wykonano, musi bowiem wytrzymać codzienne toczenie po chodnikach, szkolnych korytarzach i schodach. Lepiej wybierać plecaki z kółkamiz materiałów kauczukopodobnych lub gumowych niż plastikowych. Zwracajmy także uwagę na wielkość kółek, ich rozstaw (szerszy zapewnia lepszą stabilizację podczas jazdy) oraz sposób mocowania, np. kółka z łożyskami są cichsze i łatwiejsze w konserwacji. Nie bez znaczenia jest to, aby plecak posiadał ochraniacz, którym można osłonić kółka, kiedy dziecko założy bagaż na plecy. Zapobiegamy w ten sposób zabrudzeniu ubrań.

Kupując plecak na kółkach, zwracajmy uwagę na rodzaj zamontowanej w nim rączki. Najlepsze są wysuwane, teleskopowe z możliwością regulacji ich długości. Długość rączki jest szczególnie istotna, jeśli nie chcemy, aby nasza pociecha wykrzywiała się, ciągnąc plecak z za krótkim lub zbyt długim uchwytem. W sytuacji, gdy uczeń będzie chciał założyć plecak, ważne jest aby stelaż rączki nie uwierał go w plecy - tył plecaka powinien być usztywniony i wyprofilowany. Warto także sprawdzić mechanizm wysuwania i chowania rączki, czy jest prosty w użyciu i nie zacina się.

Przyjrzyjmy się także budowie spodu plecaka. Czy został usztywniony, czy wykonano go z mocnego tworzywa, odpornego na uszkodzenia i wilgoć, czy posiada nóżki i gwarantuje odpowiednią stabilizację, żeby plecak się nie przewracał.

Przed zakupem zastanówmy się także, czy wybrać plecak na kółkach bez szelek, którego jedynym przeznaczeniem jest ciagnięcie go po ziemi, czy też plecak na kółkach z szelkami, którego można również w tradycyjny sposób nosić na barkach. W szkolnych warunkach, wiele dzieci woli nosić plecak na plecach, wykorzystując kółka tylko w drodze do i ze szkoły.

ZOBACZ PLECAKI NA KÓŁKACH DLA CHŁOPCÓW                                  ZOBACZ PLECAKI NA KÓŁKACH DLA DZIEWCZYNEK

Leave your comment

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć